Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ …

02 maja, 2016
Pozostałości mostu kolei wąskotorowej w Kolonii Poczesnej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pozostałości mostu kolei wąskotorowej w Kolonii Poczesnej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

„Z PRZYRODĄ NA TY” .

     … Ziemię mamy tylko jedną

          Więc szanujmy Ją,

           Bo cóż z nami stanie się,

           Gdy zniszczymy własny dom….

Gabriela Skrzypczak

 

 

W dniu 27 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Nieradzie przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyli w Turnieju Wiedzy Ekologicznej zmagając się z zagadnieniami z zakresu ekologii. Na turniej przebyły wszystkie przedszkola z terenu naszej gminy. Każde przedszkole reprezentowało dwóch przedstawicieli oraz nauczyciel. Nad całością turnieju czuwała komisja w składzie: Bożena Turek - dyrektor szkoły oraz Marita Skowron – Prezes Lokalnej Grupy Działania „Bractwo Kuźnic”. Gości przywitały koledzy i koleżanki z grupy 3,4 i 5,6-latków przedstawiając wiersz oraz piosenki.

Turniej przebiegł w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Dzieci udzielały wyczerpujących odpowiedzi na pytania oraz bardzo sprawnie i z zapałem wykonywały zadania plastyczne. Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy udzielając wyczerpujących odpowiedzi. Po zmaganiach na gości czekał słodki poczęstunek. Za wykazanie się obszerną wiedzą uczestnicy otrzymali dyplomy, gratulacje i upominki ufundowane przez naszą szkołę. Nauczyciele za przygotowanie dzieci do turnieju otrzymali podziękowania. Placówki w podziękowaniu za udział w turnieju otrzymały nagrody książkowe.Marita Skowron również nagrodziła dzieci i nauczycieli upominkami. Spotkanie nauczycieli przyczyniło się do wymiany doświadczeń natomiast dzieci nawiązały nowe znajomości.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wspaniałą zabawę. Gratulujemy Wam wspaniałej wiedzy, jesteśmy z Was dumni!!!

 

Edyta Niestrój

 
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniej
nierada-turniejGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).