Sobota, 21 maja 2022r. | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Pokaż menu

Ulica Graniczna – jaśniej i bezpieczniej!

26 stycznia, 2022
Ulica Graniczna – jaśniej i bezpieczniej!

W połowie stycznia 2022 roku, na ulicy Granicznej w miejscowości Kolonia Poczesna zakończyła się budowa oświetlenia ulicznego.

ulica graniczna

 
Ulica Graniczna (jak wskazuje na to jej nazwa) znajduje się na granicy dwóch gmin: Poczesnej i Kamienicy Polskiej. Jeszcze do niedawna jej mieszkańcy borykali się z dwoma problemami: brakiem oświetlenia ulicznego oraz nie najlepszą nawierzchnią ulicy.
Mieszkańcy ulicy Granicznej uznali, że – dla bezpieczeństwa ich i pozostałych użytkowników drogi – ulica powinna zostać oświetlona. Radna Agnieszka Pietrzak oraz sołtys – Jadwigą Strąk przedstawiły temat Wójtowi Gminy Poczesna – Krzysztofowi Ujmie. Specjalistyczna firma podjęła się budowy oświetlenia. Na początku 2022 roku, pojawiły się słupy oświetleniowe (zamontowane na części drogi należącej do Gminy Poczesna), na których zawisły energooszczędne lampy oświetlające całą ulicę Graniczną.
Jak podkreśla radna Agnieszka Pietrzak, mieszkańcy są wdzięczni za rozwiązanie jednego z problemów. Jest bezpieczniej, szczególnie zimową porą, kiedy bardzo szybko zapada zmrok. Całe przedsięwzięcie kosztowało ok. 42 tys. zł. Pieniądze na tę inwestycje pochodzą z budżetu gminy, w ramach funduszu sołeckiego za 2021 rok.
Do załatwienia pozostała jeszcze poprawa nawierzchni. Ale w tym przypadku sprawa jest bardziej złożona, gdyż nie dotyczy jedynie spraw finansowych, ale przede wszystkim własnościowych. Mieszkańcy graniczącej z obydwoma gminami ulicy, rozmawiali o tej kwestii z włodarzami gmin, dzielili się spostrzeżeniami z samorządowcami. Problem dotyczący poprawy nawierzchni zostanie rozwiązany. Na ten temat prowadzone są rozmowy Wójta Gminy Poczesna z Wójtem Gminy Kamienica Polska. Wspólnie szukane są jak najlepsze rozwiązania, które przede wszystkim spełnią oczekiwania mieszkańców ulicy Granicznej i będą dla wszystkich optymalne.
 
Aneta Nawrot, fot. Agnieszka Pietrzak
 
 
 
 
zam. an

 
ulica graniczna
ulica graniczna
ulica graniczna
ulica graniczna
ulica graniczna
ulica graniczna
ulica graniczna
ulica graniczna
ulica graniczna
ulica granicznaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).