Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Uwaga. Zmiana Orgamizacji MZK

27 listopada, 2023
Pozostałości mostu kolei wąskotorowej w Kolonii Poczesnej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pozostałości mostu kolei wąskotorowej w Kolonii Poczesnej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

...

Szanowni Państwo,
Z informacji przekazanych Gminie przez przedstawiciela Wykonawcy PORR S.A., tj. firmy realizującej przebudowę drogi krajowej nr 91 na odcinku Częstochowa – Nowa Wieś wynika, że:
1. Przystanek MPK dotychczas znajdujący się na wysokości bloków przy ul. Cementowej został przeniesiony o ok. 200 m w stronę Częstochowy i został oznakowany zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu;
2. Wykonawca uzgodnił z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie trasy przejazdów linii autobusów nr 53, 65 i 68;
3. Komunikacja powiatowa PKS będzie kursować trasami bez objazdów, a oznakowanie tymczasowe dotyczące możliwości przejazdu dla komunikacji PKS do końca miesiąca zostanie skorygowane .
4. Wykonawca jest w trakcie uzgadniania aneksu do projektu tymczasowej organizacji ruchu dotyczącej umożliwienia:
- wjazdu w ul. Fabryczną – kierunek z Katowic
- wyjazdu z ul. Fabrycznej – kierunek do Częstochowy. Kierunek do Katowic nie będzie możliwy - wyznaczony będzie objazd do skrzyżowania DK 91 / ul. Handlowa.
- wyjazdu z ul. Leśnej – kierunek do Częstochowy.
5. Otrzymany projekt tymczasowej organizacji ruchu przedstawiamy w załączeniu.
Jednocześnie informujemy, że Urząd Miasta Częstochowy wystosował komunikat o zmianach w komunikacji miejskiej, który publikujemy w załączeniu.
Zdajemy sobie sprawę z  utrudnień wynikających z przebudowy drogi krajowej nr 91 i będziemy je cały czas monitorować. Jesteśmy w stałym kontakcie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach oraz z Wykonawcą, tj. PORR S.A. W miarę postępu i zaangażowania prac, będziemy występować o ograniczanie uciążliwości, aby dojazd do poszczególnych miejsc na terenie Gminy Poczesna był dostępny jak najkrótszymi trasami i w jak najkrótszym czasie.
Wójt Gminy Poczesna
Krzysztof Ujma
 

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).