Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

W Gminie Poczesna będzie realizowany Program „Opieka wytchnieniowa”…

20 lutego, 2024
W Gminie Poczesna będzie realizowany Program  „Opieka wytchnieniowa”…

... dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024.

W ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024 realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej finansowanego
w ramach Funduszu Solidarnościowego  zostanie objętych  10 rodzin z terenu Gminy Poczesna.
    Przewidywany czas realizacji programu: od marca – do grudnia 2024r.       
Przewidywana liczba godzin usługi: maksymalnie 213 godz. na rodzinę (w wyżej wskazanym okresie), w ramach pobytu dziennego.
            Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki będą miały czas dla siebie, przeznaczając go na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie  bieżących, niezbędnych spraw.  .                                                .       .       
         Na realizację zadania Gmina Poczesna w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej otrzymała kwotę 108 630,00 zł.

 

Kierownik Gminnego Ośrodka
Pomocy Społecznej
Elżbieta Różycka

 

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).