Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

W szkole w Nieradzie

16 kwietnia, 2024
W szkole w Nieradzie

W czwartek, 11 stycznia 2024 w Hali Sportowej w Poczesnej odbyła się inauguracja XIV Sportowej Ligi Szkół Podstawowych Gminy Poczesna. Do współzawodnictwa zgłosiło się sześć szkół podstawowych z terenu Gminy Poczesna.

nierada-liga
To z pewnością wyjątkowa inicjatywa, a fakt, że Sportowa Liga Szkół Podstawowych Gminy Poczesna istnieje od 14 lat, świadczy o jej znaczeniu i sukcesie. Inauguracja XIV edycji oraz zakończenie ligi to momenty pełne emocji i wspomnień dla wszystkich uczestników. Jak zwykle tegoroczną ligę zakończy lekkoatletyka – królowa sportu, która wyłoni zwycięzcę.
We wtorek, 16 kwietnia w Szkole Podstawowej w Nieradzie zostały rozegrane gry i zabawy sportowe. Zawody stanowiły nie tylko okazję do rywalizacji sportowej, ale były ostatnią możliwością spotkania się z urzędującym wójtem, a zarazem pomysłodawcą ligi – Krzysztofem Ujmą. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieradzie - Marta Muchla, wraz z nauczycielami wychowania fizycznego oraz uczniami, wyrazili swoją wdzięczność poprzez wręczenie kwiatów i misia.
Liga to inicjatywa, która od kilkunastu lat dba o rozwój sportu wśród uczniów naszej gminy. Nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także kształtuje wartości takie jak fair play, współpracę i dążenie do osiągnięcia celów.
Wszystkie szkoły uczestniczące w zawodach zasługują na uznanie za wysiłek i zaangażowanie w rywalizację sportową.
Nagrody pieniężne oraz pamiątkowe puchary i dyplomy wręczane na zakończenie ligi każdego roku szkolnego stanowią nie tylko uznanie dla osiągnięć sportowych, ale także motywują uczestników do dalszego wysiłku i zaangażowania. Mamy nadzieję, że Liga będzie kontynuowana i będzie nadal przynosić radość oraz wspierać zdrowy tryb życia wśród uczniów, inspirowana duchem współzawodnictwa i przyjaźni.
Iwona Skorupa
fot. Leszek Kownacki, Monika Mercik

zam. an

 
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-liga
nierada-ligaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).