Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Walne Zebranie Sprawozdawcze Zarządu i członków Klubu

19 kwietnia, 2023
Walne Zebranie Sprawozdawcze Zarządu i członków Klubu

Olimpia Huta Stara.

olimpia

 

16 kwietnia 2023 roku Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma wziął udział w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Zarządu i członków Klubu, które odbyło się w siedzibie Klubu Sportowego Olimpia Huta Stara. Podczas spotkania Zarząd Klubu na czele z Prezesem Jarosławem Wlazło przedstawił sprawozdanie z działalności z ostatnich lat. Podczas zebrania głos zabrał Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma, który wspomniał o finansowaniu, wspieraniu Klubu od wielu lat. Podziękował działaczom, trenerom, zawodnikom i wszystkim związanym z KS „Olimpią” za pracę na rzecz społeczności lokalnej. Przekazał na ręce prezesa i trenera KS Olimpia Huta Stara pakiet 30 koszulek meczowych dla zawodników. Koszulki zostały opatrzone logo drużyny i herbem gminy. Samorząd Gminy Poczesna sprzyja rozwojowi sportu poprzez dofinansowanie klubów sportowych działającym na terenie gminy. Inwestycja w sport to inwestycja w kondycję, zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców, a przede wszystkim dzieci i młodzieży. Wspieranie finansowe klubów sportowych następuje w formie dotacji sportowej, którą Klub Sportowy "Olimpia" otrzymał na rok 2023. Na koniec swojego wystąpienia Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma przekazał informacje o nowej inwestycji realizowanej aktualnie w Hucie Starej B. Jest nim „Budowa Gminnego Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Hucie Starej B”, przy Szkole Podstawowej – bo tam jest zlokalizowany - wolnostojący parterowy budynek (w nim znajdować się będzie m.in. zaplecze dla boiska sportowego, zaplecze dla basenu otwartego jak również wielofunkcyjna sala z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz pomieszczenie dla potrzeb społeczności lokalnej. Będą też pomieszczenia sanitarne i techniczne). Inwestycja, która powstaje w Hucie Starej B będzie służyć wszystkim mieszkańcom gminy Poczesna. Zapewni m.in. organizowanie integracyjnych spotkań, wspólnych działań, rozwoju sportu i zajęć ruchowych…Koszt powyższej inwestycji wynosi: 4 100 000,00 zł. Na realizację tego zadania fundusze pochodzą z budżetu Gminy Poczesna oraz z dofinansowania otrzymanego z Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Program Inwestycji Strategicznych.
Paweł Wiśniewski, Iwona Skorupa, Aneta Nawrot
fot; Paweł Wiśniewski
 
 
 
 

zam. is

 
olimpia
olimpia
olimpia
olimpia
olimpia
olimpia
olimpia
olimpiaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).