Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Warsztaty tradycyjnych

20 marca, 2024
Warsztaty tradycyjnych

palm wielkanocnych w Hucie Starej B.

1
Niedziela Palmowa już wkrótce…. Co roku w sołectwach Gminy Poczesna powstają tradycyjne palmy wielkanocne. Prym wiodą w tym Koła Gospodyń Wiejskich, które również w tym roku podczas wspólnych warsztatów z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Hucie Starej B wykonały tradycyjne ręcznie robione palmy wielkanocne.
Zostały wykonane z wierzbowych gałązek, które już zdążyły pokryć się baziami, bukszpanu, traw i kolorowej bibuły. Były piękne w swej prostocie. Przede wszystkim była to chyba najlepsza forma integracji, bo nic tak nie zbliża, jak wspólna praca. I tak w ciągu zaledwie kilku godzin powstały oryginalne palmy, które są prawdziwą kwintesencją wiosny, a nie wytworem masowej produkcji. Dziękujemy p. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hucie Starej B - Urszuli Krysińskiej za możliwość wykonania tegorocznych palm wielkanocnych w Sali lekcyjnej.
Iwona Skorupa
Iwona Skorupa, Lidia Golis

zam. an

 
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).