Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Wyniki Gimnazjady Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym w roku szkolnym 2015/16

13 marca, 2016
Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W dniu 9 marca 2016 roku w Hali Sportowej w Poczesnej odbyła się Gimnazjada Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Organizatorami zawodów byli; Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie , Urząd Gminy w Poczesnej oraz Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej.

 Impreza dofinansowana była przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie . Mecze rozgrywane były zgodnie z przepisami PZTSt. oraz  wg kalendarza imprez Śl. SZS. System rozgrywania zawodów: turniej indywidualny „do dwóch przegranych” z punktacją drużynową (zespoły trzyosobowe, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców).W kategorii dziewcząt i chłopców zgłosiło się po 8 drużyn z terenu powiatu częstochowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Sekretarz PSZS -pan Wiesław Matyga.  W kategorii dziewcząt I miejsce zajęły uczennice Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej w składzie :Aleksandra Górska, Alicja Górska, Wiktoria Pietrajczuk. II miejsce uczennice z Lelowa, III miejsce uczennice z Dąbrowy Górniczej. W kategorii chłopców    I miejsce zdobyli uczniowie z Lelowa, II miejsce uczniowie z Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej w składzie: Jakub Dąbek, Jakub Gutkowski i Dominik Pietrajczuk, III miejsce uczniowie z Dąbrowy Górniczej. Uroczystego podsumowania oraz wręczenia pucharów i medali indywidualnych, dokonał Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma oraz Dyrektor Gimnazjum w Poczesnej - Paweł Wiśniewski. Do zawodów rejonowych awansowały w/w  trzy zespoły w kat. dziewcząt i chłopców. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników zawodów, w imieniu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Częstochowie złożył wszystkim  Wiesław Matyga.
is

 
gimnazjada
gimnazjada
gimnazjada
gimnazjadaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).