Piątek, 18 czerwca 2021r. | Imieniny: Marka, Elzbiety
Pokaż menu

WYRÓŻNIENIA SPORTOWE ZA ROK 2020 ROZDANE

31 maja, 2021
WYRÓŻNIENIA SPORTOWE ZA ROK 2020 ROZDANE

W czwartek, 28 maja w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się zorganizowana przez Regionalną Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie uroczysta gala z okazji rozstrzygnięcia Plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza regionu częstochowskiego w 2020 roku. Wręczono również statuetki w kategorii "Nadziei częstochowskiego sportu", "Sport bez barier" oraz wyróżnienia za wkład w rozwój sportu i idei ruchu olimpijskiego regionu częstochowskiego za ubiegły rok.

Laureatem Plebiscytu na najlepszego sportowca w kategorii “Sport bez barier” została NATALIA GRZYB,  mieszkanka naszej gminy, trenująca w hali sportowej absolwentka Szkoły Podstawowej w Poczesnej,  zawodniczka  Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego “JEDYNKA” Częstochowa/Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka Poczesna (LUKS “JEDYNKA” Cz-wa/ABRM Poczesna), multimedalistka, trzykrotna Mistrzyni Polski i ciągle aktualna Mistrzyni Czech w parabadmintonie oraz członek Kadry Narodowej w Parabadmintonie. Nagrodę odebrali rodzice Natalii Aldona i Rafał Grzyb, gdyż Natalia przebywała w tym czasie na obozie w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich START w Wiśle.
Laureatem Plebscytu na najlepszego działacza za rok 2020 został PAWEŁ WIŚNIEWSKI, trener Natalii Grzyb i zarazem prezes LUKS “JEDYNKA” Cz-wa/ABRM Poczesna, gł. Spec. ds. sportu w gminie, nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Poczesnej, członek Regionalnej Rady PKOl w Częstochowie.
“Za szczególny wkład w rozwój sportu i idei ruchu olimpijskiego Regionu Częstochowskiego”  został uhonorowany nagrodą Wójt Gminy Poczesna KRZYSZTOF UJMA. W związku z nieobecnością spowodowaną prowadzonymi obowiązkami służbowymi podczas uroczystości wójta reprezentował i statuetkę odebrał gł. spec. ds. sportu w Gminie Poczesna Paweł Wiśniewski.
Nagrody wręczali laureatom), Krzysztof Smela (Starosta Powiatu Częstochowskiego), Jarosław Marszałek (z-ca Prezydenta Miasta Częstochowy) Stanisław Gmintruk (Radny Sejmiku Województwa Śląskiego) w obecności przedstawicieli środowiska sportowego oraz lokalnych mediów.

 
 

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).