Poniedziałek, 8 sierpnia 2022r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

XI Drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym

17 maja, 2022
XI Drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym

W minioną niedzielę 15 maja 2022 roku w Hali sportowej Poczesna XI Drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy oraz Roberta Wielgosza Prezesa Śląskiego Związku Tenisa Stołowego w Katowicach, którzy zaszczycili swoją obecnością powyższe zawody podczas otwarcia i w ciągu ich trwania.

Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn, które startują w rozgrywkach lig amatorskich i weteranów. Najwięcej było ich z Łódzkiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów i Weteranów. Wszystkie drużyny rozgrywały mecze w dwóch grupach systemem "każdy z każdym", a następnie pierwsza z grupy "A" z drugą z grupy "B" i odwrotnie zagrali dwa półfinały, z których zwycięzcy stoczyli finał, a przegrani mecz o trzecie miejsce. Pozostałe drużyny grały o miejsca do dziewiątego.
Wyniki:
I miejsce ALTS Poczesna (Zbigniew Desperak, Paweł Gąsiorski, Mariusz Koczyba, Andrzej Wnęk, Wiesław Jagusiak - kierownik zespołu), 
II m-ce - GROM Poczesna (Cezary Pawlik, Kacper Sławiński, Mariusz Sikora)
III m-ce - UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy (Mariusz Cyrta, Marian Lebek, Marcin Woźniczka)
IV m-ce - Spartakus Krzepice (Waldemar Józala, Leszek Piotrowski, Mirosław Wydmuch)
V m-ce VABANK
VI m-ce - TRS Millenium Myszków
VII m-ce - POL-CARS Konradów
VIII m-ce - BSA 2 Łódź
IX m-ce - BSA Rodzina 1 Łódź
X m-ce - KS ELTA Niepełnosprawni.
Najlepsze drużyny otrzymały puchary,  poszczególni zawodnicy medale, a podczas dekoracji Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmę reprezentował Paweł Wiśniewski gł. spec. ds. sportu w gminie.
tekst: Paweł Wiśniewski 
foto: Paweł Gąsiorski, Paweł Wiśniewski 
zamieściła: Iwona Skorupa
 
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).