Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

22 listopada, 2023
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

powiatowe uroczystości odbyły się w tym roku 21 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bogumiłku.

gops

Gminę Poczesna reprezentował Wójt Krzysztof Ujma, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poczesnej Elżbieta Różycka oraz Grażyna Kociuba i Martyna Józefowska – pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poczesnej.
Dzień Pracownika Socjalnego przypada na 21 listopada. Jest to święto nie tylko osób, które pracują w Ośrodkach Pomocy Społecznej, ale również wszystkich pracowników zatrudnionych w instytucjach pomocy.
Praca z ludźmi potrzebującymi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, których los nie oszczędza – jest nie tylko zajęciem bardzo trudnym, ale również mocno obciążającym. Od pracownika socjalnego wymaga się nie tylko wzorowego wykonywania swoich obowiązków ale również cierpliwości, wyrozumiałości, empatii. W otaczającym świecie coraz więcej jest problemowych zadań, działań którym może sprostać jedynie wykwalifikowany, profesjonalista.
          W Ośrodku w Bogumiłku, za ciężką, odpowiedzialną pracę dziękował pracownikom socjalnym, m.in. Starosta Powiatu Częstochowskiego – Krzysztof Smela. Były życzenia, listy gratulacyjne, ciepłe słowa.
Po części oficjalnej zaproszeni goście gromko oklaskiwali występy artystyczne wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Był również czas na rozmowy w kuluarach, podczas których dzielono się doświadczeniami, dyskutowano o nowych zadaniach stawianych przed pracownikami socjalnymi oraz o przyszłości tego zawodu.
Aneta Nawrot; fot. Martyna Józefowska

zam. an

 
gops
gops
gops
gops
gops
gops
gops
gops
gops
gopsGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).