Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Z okazji pierwszej rocznicy wprowadzenia Relikwii Bł. Hanny Chrzanowskiej

10 maja, 2024
Z okazji pierwszej rocznicy wprowadzenia Relikwii Bł. Hanny Chrzanowskiej

- odbędą się uroczystości w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Poczesnej.

Blogosławiona

Hanna Chrzanowska urodziła się 7 października 1902 roku w Warszawie, w rodzinie zasłużonej dla polskiej nauki, kultury, pielęgniarstwa, dobroczynności i zaangażowania patriotycznego. Ukończyła Warszawską Szkołę Pielęgniarstwa. Swoją wiedzę z tego zakresu zgłębiała podczas stypendiów we Francji, Belgii i Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski nauczała w szkole pielęgniarstwa i była instruktorką podczas praktyk zawodowych. Organizowała fachowe pielęgniarstwo w sieci parafii. Zawsze niosła pomoc chorym, cierpiącym, dźwigającym krzyż bólu i ułomności. Biskup Karol Wojtyła bardzo wspierał ją w działaniach, również w organizowaniu wolontariatu do obsługi turnusów wyjazdowych dla chorych. Zmarła w Krakowie 29 kwietnia 1973 roku. Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej odbyła się 28 kwietnia 2018 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. W piątą rocznicę beatyfikacji to jest w dniu 30 kwietnia 2023 roku, do Kościoła pw. Jana Chrzciciela w Poczesnej zostały uroczyście wprowadzone relikwie błogosławionej Hanny Chrzanowskiej.
W najbliższą niedziele, 12 maja 2024 roku, uroczysta msza święta z okazji pierwszej rocznicy wprowadzenia Relikwii Bł. Hanny Chrzanowskiej rozpocznie się o godz. 12.00.
opr. AN
 
 
 
 
 
 
zam. an

 
Blogosławiona
Blogosławiona
Blogosławiona
BlogosławionaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).