Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Zapraszam…

11 kwietnia, 2016
Budynek Urzędu Gminy z 1921 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Budynek Urzędu Gminy z 1921 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

...do oglądania moich obrazów. Myślę, że każdy z Państwa znajdzie w nich coś „dla siebie” - mówiła otwierając wernisaż swoich prac - artystka malarka Anna Wawrykowicz-Żakowicz.

anna-zakowicz1

Uroczystość odbyła się w piątek, w pocześniańskim Centrum Kultury. Na wernisaż przybyli m.in. rodzina, przyjaciele i znajomi malarki. Nie zabrakło też Wójta Gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmy oraz Przewodniczącej Rady Gminy – Lidii Kaźmierczak, Wiceprzewodniczącej – Eulalii Błaszak. Obecni byli również niektórzy radni, m.in. Barbara Wąsińska, Teresa Chałupka oraz Piotr Brzozowski. Byli też artyści z terenu gminy Poczesna, m.in. Mirosława i Artur Nowiccy.

- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w to piątkowe popołudnie przybyli na spotkanie ze mną i i moją sztuką – mówiła Anna Wawrykowicz-Żakowicz.

Kilkadziesiąt prac zaprezentowanych na wystawie, to dzieła przedstawiające głównie uroki Jury oraz Częstochowy – często tej już nieistniejącej. Malarka, w wielu rozmowach, podkreślała, że to co przedstawiam na obrazie jest bliskie jej samej, a to dlatego, że tylko wówczas może być to autentyczne i prawdziwe.

Anna Wawrykowicz-Żakowicz, jest mieszkanką Gminy Poczesna. Absolwentka Liceum Plastycznego oraz ASP we Wrocławiu. Jej mąż Aleksander – jest artystą fotografikiem.

an
foto: an

 

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).