Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Zawody dla bezdomnych

27 sierpnia, 2023
Zawody dla bezdomnych

W dniu 27.08.2022 odbyły się XX MISTRZOSTWA POLSKI BEZDOMNYCH I SPOŁECZNOŚCI TERAPEUTYCZNYCH W PIŁCE ULICZNEJ. Organizatorem wydarzenia byli Stowarzyszenie MONAR.

monar-mecz
Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Dębowcu oraz STOWARZYSZENIE REPREZENTACJA POLSKI BEZDOMNYCH, współorganizowanym przez firmę JĘDRYKA oraz współfinansowanym przez GMINĘ POCZESNA. Celem organizowanego wydarzenia były nie tylko emocje sportowe, ale również
efektywne zagospodarowanie czasu i realizacja działań twórczych ukierunkowanych na aktywizację, samorealizację, rozwój osobisty oraz kształtowanie postaw prospołecznych, przeciwdziałanie ryzykownym
i aspołecznym zachowaniom oraz promowanie stylu życia wolnego od nałogów, aktywizowanie osób bezdomnych i wykluczonych z powodu uzależnienia do podejmowania zachowań prozdrowotnych poprzez zajęcia sportowe. Udział w wydarzeniu wzięło 9 najlepszych drużyn z terenu całej Polski wyłonionych z wcześniejszych eliminacji. Z drużyn, które wystąpiły w finałach zostali powołani zawodnicy, którzy będą reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Świata - HOMELESS WORLD CUP - w 2024 roku.
Podium tegorocznych XX MISTRZOSTWA POLSKI BEZDOMNYCH I SPOŁECZNOŚCI TERAPEUTYCZNYCH W PIŁCE ULICZNEJ prezentowało się następująco:
1 miejsce zajął Hostel Dębowiec, drużyna, która wywodzi się z Gminy Poczesna i obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski
2 miejsce zajął Brat Albert Wrocław
3 miejsce zajął CTU Cibórz
Gminę Poczesna w imieniu Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy reprezentowała Skarbnik Gminy Magdalena Kadłubek. W krótkiej wypowiedzi podkreśliła, że Gmina Poczesna współfinansowała mistrzostwa, pogratulowała zwycięskiej drużynie oraz wszystkim uczestnikom udziału oraz obecności na mistrzostwach.
 
monar-mecz
monar-mecz
monar-mecz
monar-mecz
monar-mecz
monar-mecz
monar-mecz
monar-mecz
monar-mecz
monar-mecz
monar-mecz
monar-mecz
monar-mecz
monar-meczGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).