Czwartek, 22 lutego 2024r. | Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
Pokaż menu

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia

09 grudnia, 2023
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia

- czas radości i spotkań w gronie rodzinnym.

slowik
Najpiękniejszy okres w roku, pełen spokoju i wytchnienia. Kolacja wigilijna to także okazja do wspólnego biesiadowania, złożenia życzeń, podziękowań i podsumowania roku. Wigilia dla wielu z nas to najbardziej wyczekiwany i najpiękniejszy dzień w roku. Zapach choinki czy pysznych, wigilijnych dań, czas prezentów, spotkań z rodziną, domowej krzątaniny, czy w końcu uroczystej wieczerzy, pasterki i oczekiwania na kolejne świąteczne dni sprawiają, że Wigilia nie ma sobie równych.
W piątek, 8 grudnia 2023 roku Koło Gospodyń Wiejskich „Feniks” w Słowiku zorganizowało spotkanie wigilijne. Przy pięknie nakrytym stole można było dać się ponieść magicznej, świątecznej atmosferze. Przewodnicząca koła Zofia Blukacz powitała gości oraz podziękowała wszystkim za współpracę w roku 2023. Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma wyraził swą radość z kultywowanego w naszej gminie od lat spotkań wigilijnych oraz złożył życzenia na nadchodzące święta i Nowy Rok – „życzę pogody ducha, spokoju, ciepła i radości, a przede wszystkich zdrowia aby Nowy Rok 2024 spełnił wszystkie Państwa marzenia i oczekiwania” – mówił. Do tych intencji dołączyła się Przewodnicząca Rady Gminy Iwona Choła, która podkreśliła, że Boże Narodzenie jest bardzo wyczekiwanym momentem roku, bo to święta najbardziej rodzinne w Polsce. Na spotkaniu obecni byli również: Adam Morzyk - Członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego, Renata Smędzik - Sekretarz Gminy Poczesna, Iwona Skęda - Dyrektor ZSP w Słowiku, Justyna Krawiec - Puchała - Prezes Stowarzyszenia Stacja Rozwoju „ Słowikor”, Iwona Skorupa - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, ksiądz Proboszcz Parafii pw. Bożego Ciała we Wrzosowej - Jacek Kołodziejczyk oraz Wikariusz Parafii pw. Bożego Ciała we Wrzosowej - Tomasz Błaszczyk. Ksiądz Proboszcz zwrócił uwagę na duchowy wymiar Świąt, których głównym przesłaniem jest życzliwość dla bliźnich. Zgromadzonym życzył chwilowego „zatrzymania się” w tym czasie i refleksji nad sensem jego przeżywania. Był opłatek, życzenia...
Iwona Skorupa

zam. an

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).