Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

ZF„Wrzosowianie”

24 września, 2023
ZF„Wrzosowianie”

działający w strukturach Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej zdobył zaszczytne I miejsce w Finałowym Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej - Koszęcin 2023 oraz wyróżnienie w Finałowym etapie Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza w Koszęcinie.

wrzosowianie
24 września 2023 roku w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” odbyły się przesłuchania wszystkich zespołów, które zakwalifikowały się do Finałowego etapu 29. Regionalnego Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza.
Organizatorami przeglądu byli: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Związek Górnośląski i Telewizja TVS, przy współpracy placówek kultury samorządów lokalnych.
Przegląd jest festiwalem różnorodności pod względem doboru repertuaru, a uczestników „Śląskiego Śpiewania” niezmiennie jednoczy zainteresowanie pieśnią śląską, chęć podtrzymania tradycji muzycznej, radość ze wspólnego śpiewania, pielęgnowanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego i prezentacja śląskich pieśni ludowych. Wszystko to sprzyja umacnianiu więzi młodego pokolenia z Małą Ojczyzną.
Tegoroczny Przegląd miał charakter dwuetapowy. Pierwszy z nich realizowany był w formule online. Uczestnicy mieli za zadanie nagrać swoje prezentacje wokalno-instrumentalne i przesyłać je do Organizatora w formie audio-video. Po zakwalifikowaniu się do koncertu finałowego Zespół Folklorystyczny” Wrzosowianie” zdobył wyróżnienie w Finałowym etapie Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza w Koszęcinie. Zespół otrzymał w ramach nagrody Festiwalu zaproszenie na 1- dniowe warsztaty artystyczne w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.
ZF„Wrzosowianie” działający w strukturach Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej zdobył zaszczytne I miejsce w Finałowym Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej - Koszęcin 2023, w kategorii zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne. Zespół otrzymał w ramach nagrody Festiwalu zaproszenie na 2 - dniowe warsztaty artystyczne w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie. W dniu dzisiejszym została również doceniona praca artystyczna Zespołu Folklorystycznego „Wrzosowianie”. Zespół otrzymał Nagrodę Specjalną Dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im.Stanisława Hadyny w ramach obchodów 70 –lecia Zespołu „Śląsk”. Serdecznie gratulujemy!!!
Iwona Skorupa

zam. an

 
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianieGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).