Sobota, 23 października 2021r. | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
Pokaż menu

Apel Wójta Gminy Przyrów

01 października, 2021
Apel Wójta Gminy Przyrów

Szanowni Państwo!

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie leczenia 9-letniej Wiktorii – mieszkanki Przyrowa. U Wikusi – dziewczynki pełnej energii, marzeń i  planów – w sierpniu br. zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dla rodziny rozpoczął się bardzo trudny okres w ich życiu. Codzienne podawanie chemii, antybiotyków, przetaczanie czerwonych i białych krwinek, narkozy, biopsje szpiku, punkcje lędźwiowe z chemią, wpisane są w plan leczenia dziecka.

Kolejnym etapem będzie około półtoraroczne leczenie podtrzymujące, polegające na podawaniu chemii doustnie w domu. Jego celem będzie zabezpieczenie zdrowia Wikusi przed potencjalnym nawrotem choroby.

Na obecnym etapie większość kosztów pokrywa jeszcze szpital, ale niebawem koszty leczenia Wikusi m.in.: leki, wizyty w poradniach specjalistycznych (by uchronić Wikusię przed powikłaniami po chemioterapii), rehabilitacja, regularne badania krwi, kontrolne wizyty w przyszpitalnej poradni itd. będą ponoszone przez rodziców. Są to koszty znacznie przewyższające możliwości finansowe rodziny.

W związku z tym bardzo proszę ludzi dobrej woli o wsparcie i pomoc w leczeniu Wikusi. Każda złotówka ma znaczenie.

Pomóżmy Wikusi wrócić do normalnego, beztroskiego życia.

Wpłat można dokonywać na konto:
Aneta Bekus, Bank Pocztowy 74 1320 1537 2558 2781 3000 0001
lub poprzez portal pomagam.pl.

W imieniu Wikusi, jej rodziny i własnym dziękuję za dobre serce i okazaną pomoc.

Wójt Gminy Przyrów
Robert Nowak  

 
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).