Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

Bezpłatne konsultacje i badanie kolonoskopii dla mieszkańców powiatu częstochowskiego

16 czerwca, 2021
Bezpłatne konsultacje i badanie kolonoskopii dla mieszkańców powiatu częstochowskiego

Grafika w kolorystyce niebiesko-białej. Od góry - w tle fotografia przedstawiające kobiete i dwójkę dzieci - chłopca i dziewczynkę. Na zdjęciu widnieje biały napis "zbadaj się dla siebie... ... i dla nich, zapraszamy na bezpłatne badania" W dalszej części znajduje się tekst: "Program profilaktycznego wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców Powiatu Częstochowskiego na lata 2020-2021 finansowany z budżetu Powiatu Częstochowskiego. Dowiedz się więcej. www.intermef24.com.pl. Centrum Medyczne INTER-MED Częstochowa, ul. 1 Maja 27, tel. 787 653 980" Poniżej Herb Powiatu Częstochowskiego oraz logo Centrum medycznego INTER-MED.

Inter-Med Częstochowa, ul. 1 Maja 27 w Częstochowie zaprasza mieszkańców powiatu częstochowskiego na bezpłatne konsultacje i badanie kolonoskopii w ramach "Programu profilaktycznego wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu częstochowskiego".

Program skierowany jest do osób , które kwalifikują się do grup wiekowych :

  • osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego niezależnie od wywiadu rodzinnego,
  • osoby w wieku 40-49 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
  • osoby w wieku 25-49 lat u których występuje Zespół Lyncha, czyli dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością, (w tym przypadku potrzebne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej dla osób, które dotychczas nie leczyły się z powodu nowotworów jelita grubego).

Do badania nie kwalifikują się osoby, które wykonywały kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat.

Udział w Programie rozpoczyna wypełnienie ankiety, którą można pobrać z naszej strony internetowej. Ankietę należy dostarczyć do Centrum Medycznego INTER-MED mieszczącego się w Centrum Medycznym i Biurowym 1 Maja 27 w Częstochowie lub skan drogą email: kontakt@intermed24.com.pl.

Ankieta weryfikowana jest przez personel recepcji, a następnie umawiana jest konsultacja z lekarzem kwalifikującym na badanie kolonoskopii. Pacjent zakwalifikowany na badanie zostaje umówiony na termin badania, otrzymuje receptę i instrukcję przygotowania na badanie.

W ramach Programu nie ma refundacji znieczulenia (analgosedacji) . Pacjent może wykupić dodatkowo tą usługę medyczną.

Szczegółowe informacje, dostępne pod adresem:  http://intermed24.com.pl/pl/centrum-profilaktyczne/3-program-dla-mieszkancow-powiatu-czestochowskiego
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).