Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Defilada Wojska Polskiego i Pikniki Wojskowe “SILNA-BIAŁOCZERWONA”

11 sierpnia, 2023
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

"Silna Biało-Czerwona" – pod takim hasłem od 12 do 15 sierpnia odbywać się będą Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało w tych dniach liczne atrakcje oraz interesujące wydarzenia, w których warto wziąć udział.

W dniach 12–15.08 odbędzie się blisko 70 pikników, które odbywać się będą w miastach i miasteczkach we wszystkich województwach naszego kraju. Pokaz statyczny czołgu Leopard, KTO Rosomak, WR Langusta, Poprad, Rak oraz Pilica to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć  sprzęt, w który jest wyposażona nasza armia. Bezpośredni kontakt z profesjonalną załogą oraz możliwość zapoznania się z budową wozów bojowych pozwoli poznać specyfikę służby w wybranych specjalnościach wojskowych.

Podczas pikników będzie można porozmawiać z żołnierzami na temat ich codziennej służby, a w mobilnych punktach rekrutacji zapoznać się z ofertą służby wojskowej. Ci którzy zdecydują się związać swoją przyszłość z mundurem Wojska Polskiego będą mogli złożyć wniosek i zapoczątkować procedurę naboru do służby wojskowej.

W województwie śląskim pikniki wojskowe pn. „SILNA BIAŁO-CZERWONA” odbędą się w dniach 12-15.08.2023 r. w godzinach 12:00-18:00, w czterech lokalizacjach:

  • 12 sierpnia 2023 r. – Kochanowice, Plac przy Gminnym Centrum Kultury i Informacji, ul. Lubliniecka 5.

  • 13 sierpnia 2023 r. – Jeleśnia, Plac przy Urzędzie Gminy w Jeleśni, ul. Plebańska 1.

  • 14 sierpnia 2023 r. – Ogrodzieniec, Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy „Kępa”, ul. Spacerowa 52.

  • 15 sierpnia 2023 r. – Olsztyn, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Zielona 66.

Dodatkowo w trakcie pikniku wojskowego w Kochanowicach od godziny 18:00 w ramach „Kina Frontowego” odbędzie się emisja filmu „Legiony”. Na każdym z pikników będzie można spróbować tradycyjnej wojskowej grochówki. W każdej z powyższych lokalizacji przygotowano także atrakcje dla najmłodszych.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące Centralnych Obchodów Święta Wojska Polskiego oraz pikników wojskowych dostępne na stronie internetowej Wojskowego Centrum Rekrutacji w Częstochowie.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).