Sobota, 19 czerwca 2021r. | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Pokaż menu

Dzień Dziecka w Przyrowie

10 czerwca, 2021
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W dniu 1 czerwca 2021 roku Gminny Ośrodek Kultury w Przyrowie wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Przyrowie, zorganizowali imprezę z okazji Dnia Dziecka. Była to pierwsza impreza po tak długiej przerwie, spowodowaną pandemią.

Impreza odbyła się w plenerze, na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyrowie. Uczestnikami tego zwydrzenia byli uczniowie klas I – IV Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Przyrowie, uczniowie klas I- III oraz klas VII – VIII Niepublicznych Szkół Podstawowych z Zalesic i Woli Mokrzeskiej. Wójt Gminy Przyrów Robert Nowak  dokonał  uroczystego otwarcia,  składając wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta.

Jednym z punktów programu było spotkanie z pisarzem Romanem Pankiewiczem, autorem książek  dla dzieci. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzieli się o podróżach, fascynujących miejscach i wykonywanych zawodach, które zainspirowały pisarza do ich opisania w ciekawy i zabawny sposób w swoich pracach . Po zakończonej prezentacji  każdy z uczestników mógł nabyć  jedną z takich książeczek z podpisem autora. Kolejną atrakcją była ściana wspinaczkowa, gdzie dzieci i młodzież mieli  możliwość  zabawy i sprawdzenia  swoich   umiejętności sportowych.

Ponadto dla najmłodszych  udostępnione zostały dmuchany zamek z kulkami  oraz statek piracki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko  malowania twarzy. Organizatorzy zapewnili  wszystkich uczestników słodką niespodziankę w postaci cukierków i waty cukrowej. Sprzyjająca pogoda uatrakcyjniła przebieg imprezy.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).