Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Apel Wójta Gminy Przyrów

25 października, 2021
<body><p>Apel Wójta Gminy Przyrów</p></body>

Szanowni Państwo!

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie leczenia 9-letniej Wiktorii – mieszkanki Przyrowa. U Wikusi – dziewczynki pełnej energii, marzeń i planów – w sierpniu br. zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dla rodziny rozpoczął się bardzo trudny okres w ich życiu. Codzienne podawanie chemii, antybiotyków, przetaczanie czerwonych i białych krwinek, narkozy, biopsje szpiku, punkcje lędźwiowe z chemią, wpisane są w plan leczenia dziecka.

Kolejnym etapem będzie około półtoraroczne leczenie podtrzymujące, polegające na podawaniu chemii doustnie w domu. Jego celem będzie zabezpieczenie zdrowia Wikusi przed potencjalnym nawrotem choroby.

Na obecnym etapie większość kosztów pokrywa jeszcze szpital, ale niebawem koszty leczenia Wikusi m.in.: leki, wizyty w poradniach specjalistycznych (by uchronić Wikusię przed powikłaniami po chemioterapii), rehabilitacja, regularne badania krwi, kontrolne wizyty w przyszpitalnej poradni itd. będą ponoszone przez rodziców. Są to koszty znacznie przewyższające możliwości finansowe rodziny.

W związku z tym bardzo proszę ludzi dobrej woli o wsparcie i pomoc w leczeniu Wikusi. Każda złotówka ma znaczenie.

Pomóżmy Wikusi wrócić do normalnego, beztroskiego życia.

Wpłat można dokonywać za pośrednictwem portalu Fundacji Iskierka.

Wójt Gminy Przyrów
Robert Nowak

 
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).