Sobota, 21 maja 2022r. | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Pokaż menu

Gmina Przyrów uruchamia nowe linie komunikacyjne

26 stycznia, 2022
Gmina Przyrów uruchamia nowe linie komunikacyjne

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Gmina Przyrów uruchamia nowe linie autobusowe na trasach Złoty Potok - Bolesławów oraz Julianka - Bolesławów.

Od 26 stycznia 2022 r. ruszą linie komunikacyjne , które połączą Gminę Przyrów z Gminą Janów. Obydwie linie będą łączyć Gminę Przyrów z Gminą Janów.
Linia Złoty Potok - Bolesławów będzie miała przebieg przez Juliankę w kierunku Lipnika, Żurawia i Czepurki.
Linia Julianka - Bolesławów będzie miała przebieg wzdłuż drogi wojewódzkiej DW 793( z Julianki do Gminy Janów).

Przedmiotowe linie będą funkcjonowały w ramach rządowego funduszu przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Poniżej zamieszczamy obowiązujące rozkłady jazdy.

Poniżej zamieszczamy obowiązujące rozkłady jazdy.Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).