Niedziela, 5 lutego 2023r. | Imieniny: Agaty, Adelajdy
Pokaż menu

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 1 – silny wiatr

04 stycznia, 2023
IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 1 – silny wiatr

Zjawisko: silny wiatr.

Stopień zagrożenia: 1.

Obszar: powiaty: będziński(1), bielski(1), Bielsko-Biała(1), bieruńsko-lędziński(1), Bytom(1), Chorzów(1), cieszyński(1), Częstochowa(1), częstochowski(1), Dąbrowa Górnicza(1), Gliwice(1), gliwicki(1), Jastrzębie-Zdrój(1), Jaworzno(1), Katowice(1), kłobucki(1), lubliniecki(1), mikołowski(1), Mysłowice(1), myszkowski(1), Piekary Śląskie(1), pszczyński(1), raciborski(1), Ruda Śląska(1), rybnicki(1), Rybnik(1), Siemianowice Śląskie(1), Sosnowiec(1), Świętochłowice(1), tarnogórski(1), Tychy(1), wodzisławski(1), Zabrze(1), zawierciański(1), Żory(1), żywiecki(1)

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Ważność: od godziny 00:00 dnia 05.01.2023 roku do godziny 20:00 dnia 05.01.2023 roku.

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

Uwagi: Brak.

Załączniki
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).