Sobota, 21 maja 2022r. | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Pokaż menu

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 11 – Silny wiatr

17 stycznia, 2022
IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 11 – Silny wiatr

Zjawisko: Silny wiatr.

Stopień zagrożenia: 2.

Obszar: powiaty: będziński(4), Bytom(4), Chorzów(4), Częstochowa(4), częstochowski(4), Dąbrowa Górnicza(4), Gliwice(4), gliwicki(4), Jaworzno(4), Katowice(4), kłobucki(4), lubliniecki(4), Mysłowice(4), myszkowski(4), Piekary Śląskie(4), Ruda Śląska(4), Siemianowice Śląskie(4), Sosnowiec(4), Świętochłowice(4), tarnogórski(4), Zabrze(4), zawierciański(4).

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Ważność: od godziny 12:28 dnia 17.01.2022 r. do godziny 17:00 dnia 17.01.2022 r.

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 115 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Uwagi: Brak.

Załączniki
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).