Środa, 12 czerwca 2024r. | Imieniny: Janiny, Onufrego, Leona
Pokaż menu

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 93 – Burze

22 maja, 2024
IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 93 – Burze

Zjawisko: burze.

Stopień zagrożenia: 3.

Obszar: powiaty: Częstochowa(45), częstochowski(45), kłobucki(42), myszkowski(47), zawierciański(48).

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%.

Ważność: od godziny 13:38 dnia 22.05.2024 roku do godziny 02:00 dnia 23.05.2024 roku.

Przebieg: Obserwuje się i nadal prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 80 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Uwagi: Kontynuacja ostrzeżenia z wyższym stopniem.

Załączniki:
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).