Wtorek, 25 stycznia 2022r. | Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Pokaż menu

Informacja dla mieszkańców

12 stycznia, 2022
Informacja dla mieszkańców

Mieszkańcy, którzy nie posiadają przydomowego kompostownika, a odpady kuchenne ulegające biodegradacji wystawiają przed posesje zgodnie z harmonogramem odbioru, proszeni są o gromadzenie tych odpadów w brązowych workach (pojemnikach) bez zbędnych opakowań plastikowych czy woreczków foliowych.

Nie zastosowanie się do powyższej prośby, może być traktowane jako zbieranie odpadów w sposób nieselektywny czyli niewypełnienie obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny. W konsekwencji mogą zostać zastosowane opłaty stawki podwyższonej.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).