Niedziela, 14 sierpnia 2022r. | Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Pokaż menu

Inicjatywa Sołecka 2022

14 lipca, 2022
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”, finansowanego ze środków Województwa Śląskiego w 2022 roku Gmina Przyrów otrzymała 57 600 zł na realizację zadania pn. "Doposażenie w niezbędną infrastrukturę zewnętrznego boiska sportowego, zlokalizowanego
na terenie rekreacyjno-sportowym "Brzózki" w miejscowości Przyrów".

Piątego lipca 2022 r. w Olsztynie została podpisana umowa na dofinansowanie. Szacunkowy koszt całkowity zadania będzie wynosił 120 000 zł.

W wyniku realizacji operacji zostaną wykonane następujące prace:

  1. Zakup i montaż dwóch trybun sportowych;
  2. Wykonanie chodnika oraz podłoża pod trybunami z kostki brukowej wraz z obrzeżami;
  3. Wymiana siedzisk plastikowych na ławkach na boisku;
  4. Zakup i montaż 3-osobowej wiaty stadionowej dla sędziów;
  5. Zakup i montaż elektronicznej tablicy wyników wraz ze słupem.

Realizacja zadania przyczyni się do wzrostu atrakcyjności przestrzeni publicznej, poprawy warunków życia mieszkańców oraz stworzenia warunków do uprawiania sportu, co wpłynie na kształtowanie świadomości obywatelskiej oraz integrację mieszkańców sołectwa Przyrów.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).