Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Jasełka 2016

21 stycznia, 2016
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

W dniu 6 stycznia 2016 roku w święto „Trzech Króli” w świetlicy wiejskiej w Wiercicy odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci tej miejscowości.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia  była pani Edyta Gajewska opiekun świetlicy oraz sołtys sołectwa Wiercica Pan Ryszard Lamch.

Podczas przedstawienia publiczność wspólnie z dziećmi śpiewała kolędy Bożonarodzeniowe. Swoją obecnością zaszczycili : W-ce dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Przyrowie Pani Małgorzata Brodek ,Prefekt Parafii Przyrów Ks. Tomasz Kośny oraz Dyrektor   Gminnego Ośrodka Kultury w Przyrowie Pan Dariusz Grabowski.

Po przedstawieniu mali  artyści zostali obdarowani słodkimi upominkami,a rodzice występujących dzieci zaprosili wszystkich na na ciepłą herbatę i pyszne ciasto.

Cała uroczystość przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze .

Młodym artystom życzymy wielu tak pięknych przedstawień.

Galeria:

Na fotografii dzieci na scenie przy żłóbku Jezusa.Fotografia przedstawia postacie Józefa i Maryji  trzymają dzieciątko i śpiewają kolędy.Na fotografii pastuszkowie i inne postacie witają dzieciątko.
Na fotografii publiczność podczas śpiewania kolęd i pastorałek.Fotografia przedstawia wręczenie słodkich upominków młodym  artystom przez Panią Edytę Gajewską.Na fotografii Pani Małgorzata Brodek dziękuje opiekunce świetlicy  Pani Edycie Gajewskiej za przygotowanie przedstawienia.

Źródło: http://www.przyrow.pl/aktualnosci/artykul/jaselka-2016
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).