Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Kolejny sukces Gminy Przyrów

23 listopada, 2021
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Po bardzo dobrej 169 pozycji w ogólnopolskim rankingu gmin organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita, tym razem Gmina Przyrów zajęła bardzo dobre 8 miejsce w województwie Śląskim w kategorii gmin do 20 tys mieszkańców.

Ranking przeprowadzony został przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym. Jego celem jest promocja gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

Te sukcesy to efekt naszej codziennej, systematycznej i odpowiedzialnej pracy w ostatnich 20 latach. Za co bardzo dziękuję Wójt Gminy Przyrów Robert Nowak szczególnie wszystkim naszym pracownikom, radnym, którzy niejednokrotnie podejmowali trudne ale jak widać trafne i dające dobre efekty decyzje. Dziękuję, też wszystkim organizacjom społecznym i przedsiębiorcom z Gminy Przyrów za Waszą działalność na rzecz naszej wspólnoty.

Szczegóły dotyczące Rankingu Gmin województwa śląskiego znajdą państwo na Portalu Samorządowym.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).