Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Przyrów w sprawie pojawienia się wilków na terenie Miasta i Gminy Przyrów

16 kwietnia, 2024
Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Przyrów w sprawie pojawienia się wilków na terenie Miasta i Gminy Przyrów

W ostatnim czasie odbieramy od mieszkańców oraz kół łowieckich sygnały o pojawieniu się wilka na terenie gminy Przyrów. Zwierzę zauważono blisko zabudowań gospodarczych i mieszkalnych.

Prosimy Mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o czujność.

Wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z człowiekiem, chociaż czasem podczas bezpośredniego spotkania mogą się nam przyglądać dłuższą chwilę, zanim wyczują nasz zapach. Pamiętajmy jednak, że są to zwierzęta dzikie i w przypadku napotkania wilka należy spokojnie się oddalić.

Przypominamy, że wilk jest w Polsce gatunkiem chronionym i za zabijcie lub skłusowanie wilka grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej informacji na temat zachowania się podczas spotkania i kontaktu z wilkami można uzyskać w serwisie internetowym Lasów Państwowych.

Prosimy o zgłaszanie każdorazowo przypadku zauważenia wilków w pobliżu domostw telefonicznie pod nr: 34 3554120 lub mailowo: przyrow@przyrow.pl
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).