Sobota, 21 maja 2022r. | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Pokaż menu

Komunikat Okręgowego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Częstochowie

25 stycznia, 2022
Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0 Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0

Zarząd Okręgowy Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Częstochowie na podstawie Uchwały z dnia 28 września 2021 r. dotyczącej likwidacji Kół podaje do wiadomości, że Koło Nr 42 w Przyrowie mieszczące się przy Urzędzie Gminy w Przyrowie z dniem 1 stycznia 2022 r. zostaje rozwiązane z przyczyn małej ilości członków. Nie ma możliwości wyboru Zarządu i prezesa Koła (wiek powyżej 90 lat). Członkowie zwyczajni 2 osoby, podopieczni 9 osób.

Członkowie rozwiązanego koła będą przeniesieni do Koła Nr 8 w Dąbrowie Zielonej, mieszczącego się przy Urzędzie Gminy w Dąbrowie Zielonej.

Niezależnie gdzie będą należeć członkowie tych Kół, w razie potrzeby mają prawo zwracać się bezpośrednio listownie, telefonicznie i osobiście do Urzędu do spraw Kombatantów w Warszawie, ul. Wspólna 2/4.

Prezes Zarządu Okręgowego Związku
Kombatantów R.P. i B.W.P. w Częstochowie
mjr Jan Cichoń
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).