Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

Komunikat z dnia 21 lipca 2021 roku

21 lipca, 2021
Komunikat z dnia 21 lipca 2021 roku

Szanowni Państwo,

w związku z sytuacją powtarzających się zakażeń bakterią e. coli części sieci wodociągowej w naszej gminie informuję, że przyczyną jest mieszanie się wody z własnych ujęć z wodą z sieci wodociągowej.

Woda na ujęciach wody jest wolna od zakażeń ,co potwierdzają wyniki badań Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W związku z tym zalecam aby każdy z mieszkańców korzystający z obu źródeł wody, odciął własne ujęcie wody w taki sposób aby nie dochodziło do tzw „cofki” w sieć wodociągową. Jeżeli tego nie zrobimy możemy mieć problemy z doprowadzeniem i utrzymaniem sieci w odpowiednim stanie sanitarnym.

Wójt Gminy Przyrów
Robert Nowak  
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).