Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Konkurs „EKOLOGICZNA ZAGRODA 2021”

30 kwietnia, 2021
Konkurs „EKOLOGICZNA ZAGRODA 2021”

Grafika w kolorystyce biało-zielonej. Od góry duży zielono-niebieski napis "Powiatowy konkurs Ekologiczna zagroda 2021". Pod nim napis "Zgłoszenia udziału od 1 do 31 maja 2021 w Urzędzie Gminy". Pod tekstem grafika mająca niebieskie tło, przedstawiająca trzymaną na dłoni zagrodę wraz ze zwierzętami. Pod grafiką biały napis na zielonym tle "Atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości do 15 tys. zł". Poniżej na białym tle czarny napis "Konferencje Ekologiczna zagroda 2021 w dniach: 15 czerwca godz. 10:00, 16 czerwca godz. 10 online po otrzymaniu linku do konferencji". Poniżej biały tekst na zielonym tle "Zapisy na konferencję poprzez przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej pocztą na adres: Starostwo powiatowe w Częstochowie, ul. Sobieskiego 9, 42-217 Częstochowa lub skanu karty zgłoszeniowej e-mailowo na adres: odpady@czestochowa.powiat.pl". Poniżej czarny tekst na białym tle "Regulamin i karty zgłoszenia dostępne na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Częstochowie: http://czestochowa.powiat.pl/index.php". W prawym dolnym rogu Herb Starostwa Powiatowego w Częstochowie, kod QR oraz Logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z tekstem Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wójt Gminy Przyrów informuje, że Zarząd Powiatu Częstochowskiego ogłosił Powiatowy Konkurs „EKOLOGICZNA ZAGRODA 2021”.

Konkurs adresowany jest do mieszkańców terenów wiejskich powiatu częstochowskiego. Ma on na celu propagowanie zasad dobrej praktyki rolniczej, upowszechnianie metod oraz celów produkcji rolniczej metodami ekologicznymi, a także upowszechnianie celów polityki ekologicznej państwa i lokalnych strategii w zakresie ochrony środowiska.

Konkurs jest celowym działaniem edukacyjnym zmierzającym do poprawy warunków życia mieszkańców powiatu częstochowskiego zamieszkujących tereny wiejskie, poprawy konkurencyjności terenów wiejskich, stanu środowiska i aktywizacji lokalnej społeczności w powiecie.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie na etapie gminnym zawarte są w Regulaminie konkursu „EKOLOGICZNA ZAGRODA 2021”.

Do konkursu każde z sołectw zgłasza maksymalnie 3 zagrody. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2021r. w Urzędzie Gminy Przyrów.

Pliki do pobrania:
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).