Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Konkurs o tytuł Sołtysa Roku

14 października, 2021
Konkurs o tytuł Sołtysa Roku

Mamy przyjemność poinformować, że przedstawiciele Gminy Przyrów zostali nominowani do tytułu Sołtys Roku w tegorocznej edycji akcji Mistrzowie Agro – największego plebiscytu wiejskiego i rolniczego w Polsce, który w naszym województwie jest prowadzony przez "Dziennik Zachodni" oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.

Nominacje do nagród uzyskali:

  • Agata Maciąg – sołtys Sołectwa Staropole,
  • Ewa Żmuda – sołtys Sołectwa Przyrów,
  • Janina Bochenek – sołtys Sołectwa Sygontka.

Głosowanie rozpocznie się w środę 13 października.

Powiatowy etap głosowania w kategoriach Sołtys Roku i KGW Roku będzie trwać do czwartku 4 listopada do godziny 22:00, a finał wojewódzki w tych kategoriach rozpocznie się w poniedziałek 8 listopada.

Aby zagłosować należy kliknąć w link: www.dziennikzachodni.pl/agro. Pod tym adresem można również znaleźć wszelkie informacje o akcji.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).