Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Kurs wychowawcy i opiekuna wycieczek

14 marca, 2016
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Kursie Wychowawcy i opiekuna wycieczek. Aktywny wypocznek rodziców dzieci połączony z pomocą w wyjazdach i wycieczkach to ważna rzecz. Jednak aby pomagać ważne są chęci i zamiłowanie do dzieci ale potrzebny jest także kurs opiekuna i wychowawcy. Zapraszam więc wszystkich którzy w parafii i w naszym loklanym środowisku chcą współtworzyć grupę zaangażowanych rodziców i opiekunów na kurs.

Adresaci kursu: Każdy kto myśli o pracy na kolonii, obozie młodzieżowym, wycieczce, pólkolonii - w okresie wakacji i ferii zimowych, nad morzem lub w górach.

Biura podróży czy zakłady pracy, które organizują wypoczynek dla dzieci pracowników często poszukują chętnych do pracy w charakterze wychowawcy. Dla osób, które mają ukończony taki kurs może to być praca połączona z wypoczynkiem w ciekawym miejscu.

Po zaliczeniu kursu wydawane jest zaświadczenie o ukończeniu kursu MEN III/1.

Cena kursu: 90,00 zł.

Termin: 17-20 marzec 2016 planu zajęć: 17.03 godz. 17-21.00 czwartek 18.03 godz. 16-20.30 piątek 19.03 godz. 8-17,30 00 sobota 20.03 godz. 8-17,30 00 niedziela / zajęcia praktyczne / Zajęcia odbywają się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Przyrowie.

Przy rezerwacjach mailowych lub telefonicznych należy podać imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, nr telefonu ,adres mailowy ZAPISY: Telefonicznie: ks. Tomasz Kośny – 505837856, e-mail: kostomek6@interia.pl zgłoszenia do 14 marca 2016 r.) (http://przyrow.futbolowo.pl).

Celem kursu jest przygotowanie do pełnienia funkcji wychowawcy wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz zdobycie umiejętności i wiedzy z zakresu: organizacji wypoczynku, organizacji zajęć, planowania pracy opiekuńczo - wychowawczej i obowiązków wychowawcy.

Zakres tematyczny:

 • Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży;
 • Organizacja pracy w placówce wypoczynku;
 • Turystyka i krajoznawstwo;
 • Zajęcia kulturalno - oświatowe;
 • Zajęcia praktyczno - techniczne;
 • Prace społecznie użyteczne;
 • Planowanie pracy wychowawczo opiekuńczej;
 • Bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników;
 • Wychowanie fizyczne i sport w placówce;
 • Obowiązki wychowawcy grupy.

Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie potwierdzające nabycie uprawnień do pełnienia funkcji wychowawcy wypoczynku dla dzieci i młodzieży wg wzoru, który określa rozp. MEN z 11 stycznia 2012 r. (Dz. U. z 2012, poz. 186).

Nie trzeba jeżdzić do Katowic czy Krakowa, można zrobić kurs w Przyrowie, a uprawnienia są bezterminowe.

Zapraszamy!
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).