Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

LI uroczysta sesja Rady Miejskiej w Przyrowie

07 marca, 2024
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r., poz. 40) Przewodniczący Rady Miejskiej zwołuje w dniu  15 marca (piątek) 2024 roku o godz. 13:00 w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Przyrowie, ul. Szkolna 44 LI - uroczystą sesję Rady Miejskiej w Przyrowie, z następującym proponowanym porządkiem obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
 3. Przedstawienie porządku obrad.
 4. Powitanie radnych i zaproszonych gości.
 5. Rys historyczny Gminy Przyrów, droga do odzyskania praw miejskich:
  • Ksiądz kanonik Antoni Kaczmarek;
  • Nauczyciel historii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie Wiesław Stanuchiewicz;
  • Burmistrz Miasta i Gminy Przyrów Robert Nowak.
 6. Odczytanie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 lipca 2023 r. w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, zmiany nazwy gminy oraz siedziby władz gminy – Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie.
 7. Uroczyste wręczenie aktu nadania praw miejskich dla Przyrowa – Wojewoda Śląski Marek Wójcik.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia roku 2024 "Rokiem odzyskania przez Przyrów praw miejskich" – referent Przewodniczący Rady Miejskiej w Przyrowie Maria Stępień.
 9. Wręczenie odznaczeń "Przyjaciel Gminy Przyrów" oraz Honorowej Odznaki "Przyrów Powstanie Styczniowe 1863-1864".
 10. Wystąpienia zaproszonych gości.
 11. Zakończenie obrad.Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).