Środa, 8 lutego 2023r. | Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny
Pokaż menu

Maseczki dla mieszkańców Gminy Przyrów

06 maja, 2021
Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0 Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0

Gmina Przyrów w dniu 4 maja 2021r. otrzymała pierwszą partię maseczek jednorazowych w ramach ogólnopolskiej akcji z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Maseczki przekazał Starosta Powiatu Częstochowskiego, Krzysztof Smela.

W ramach ogólnopolskiego programu maseczki trafią do wszystkich mieszkańców Powiatu Częstochowskiego. W pierwszej partii Gmina Przyrów otrzymała  6 100 sztuk maseczek jednorazowych. Posiadamy informację, iż druga partia przyjedzie do Gminy Przyrów w drugiej połowie maja.

Część maseczek została rozdystrybuowana bezpośrednio mieszkańcom na Rynku, gdzie odbyło się uroczyste przekazanie maseczek. Pozostała część zostanie przekazana Sołtysom , którzy rozpoczną dalszą dystrybucję maseczek dla mieszkańców z zachowaniem zasad bezpieczeństwa reżimu sanitarnego w związku z panującą w kraju sytuacją epidemiczną. Dla mieszkańców Przyrowa i Aleksandrówki maseczki będą dostępne w Biurze Podawczym na parterze budynku Urzędu Gminy w Przyrowie.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).