Sobota, 4 lutego 2023r. | Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Joanny
Pokaż menu

Ogłoszenie – śladowe ilości bakterii grupy coli w jednym z punktów pobierania wody

02 grudnia, 2022
Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0 Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0

W związku z wystąpieniem śladowych ilości bakterii grupy coli w jednym z punktów pobierania  wody (w ilości 3 jtk/100ml)  z ujęcia w Stanisławowie, informuję, że woda może być używana do celów konsumpcyjnych tj. do picia, przygotowania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywością , a także do kąpieli dzieci do lat 2 oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością wyłącznie po przegotowaniu.

Gminny Zakład informuje, że woda z w/w ujęcia jest dostarczana do następujących miejscowości; Aleksandrówka, Bolesławów, Knieja, Kopaniny, Przyrów, Smyków, Staropole, Stanisławów, Wiercica, Wola Mokrzeska, Zarębice.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).