Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Przyrowie

08 maja, 2024
Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0 Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0

W dniu 6 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Przyrów odbyła się I sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Przyrowie.

Radni oraz Pani Burmistrz Anna Kowalska-Fert złożyli ślubowanie oraz otrzymali zaświadczenia o wyborze, które wręczyła Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Przyrowie Pani Anna Lewandowska.

Jednym z punktów porządku obrad był wybór Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady. Przewodniczącym Rady Miejskiej w Przyrowie została Pani Elżbieta Ślęzak-Zawadzka, a Wiceprzewodniczącymi: Pani Barbara Wierciochowicz i Pan Władysław Nowak.

W sesji wzięli również udział: dotychczasowy Burmistrz Miasta i Gminy Przyrów Pan Robert Nowak, Pani Maria Stępień - Przewodnicząca Rady Miejskiej poprzedniej kadencji, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele organizacji działających na terenie Miasta i Gminy Przyrów.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).