Półkolonie Letnie 2016
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury w Przyrowie zorganizował półkolonie letnie dla dzieci rolników z terenu gminy Przyrów w ramach „Akcja Lato 2016”.
W połkoloniach uczestniczyło 35 dzieci w wieku od 7 do 16 lat.
Głównym fundatorem tego przedsięwzięcia była Krajowa Rada Izb Rolniczych z siedzibą w Warszawie, która od wielu już lat współpracuje z naszym ośrodkiem.
Wyjątkowo w tym roku wypoczynek letni obfitował w wiele interesujących atrakcji.
Zajęcia realizowano według ustalonego harmonogramu działań, w którym znalazły się m.in.: zajęcia integracyjne, warsztaty plastyczne, taneczne, muzyczne, zajęcia rekreacyjno-sportowe na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i boisku Klubu Sportowego „Piast”. Zorganizowano również atrakcyjne wycieczki krajoznawczo-turystyczne do: Olsztyna, gdzie półkoloniści mogli podziwiać przepiękne walory krajobrazowe północnej jury. W Radzionkowie dzieci zwiedziły muzeum chleba, a podczas prelekcji dowiedziały się jak powstaje chleb. Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie była również ciekawą atrakcją turystyczną, dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przeróżne gatunki zwierząt i ptaków.
Dzięki sprzyjającej pogodzie nie zabrakło wyjazdów na baseny wodne i inne kąpieliska. Opiekę nad półkolonistaami sprawowała fachowa kadra wychowawcza.
Program półkolonii zakładał również realizację zagadnień z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ochrony przeciwpożarowej. Z tego tytułu dzieci odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Przyrowie, gdzie zaprezentowano im pokaz sprzętu gaśniczego i ratowniczego.
Na zakończenie dwutygodniowego pobytu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wakacyjny wspólnie spędzony czas był okazją do dobrej zabawy, wzajemnych spotkań i integracji. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na wakacyjne spotkania za rok.