Czwartek, 21 września 2023r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

Program Rodzina 500+

23 marca, 2016
Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0 Kościół - Św. Anna - Dziedziniec klasztorny - Lotek70 / Wikipedia / CC0

W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2016 roku ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci w ramach Programu „ Rodzina 500+”, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przyrowie informuje:

Wnioski dotyczące wypłat świadczenia wychowawczego będą przyjmowane od dnia 1 kwietnia 2016 roku.

W związku z tym w dniu 1 kwietnia 2016 r. oraz w dniach od 04.042016r. do 08.04.2016r. godziny pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przyrowie zostaną wydłużone do godziny 17-tej.

Po 11 kwietnia 2016 roku wnioski o ustalenie prawa do zasiłku wychowawczego będą przyjmowane w siedzibie GOPS w Przyrowie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Jeżeli wniosek zostanie złożony w terminie od 1 kwietnia 2016 roku do 30 czerwca 2016 roku, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia- pozwoli to uniknąć kolejek i da czas wszystkim zainteresowanym na spokojne złożenie wniosku, dlatego nie ma pośpiechu w  ich składaniu.

Wnioski będzie można składać również po 1 lipca 2016 roku, ale wówczas świadczenie zostanie przyznane od miesiąca jego złożenia bez wyrównania za miesiące poprzednie.

UWAGA!!! W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim uruchomiono infolinię dotyczącą programu „Rodzina 500+”. Dzwoniąc pod numer 32 20 77 005 można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące realizacji programu.

Zachęcamy również do odwiedzenie strony internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w celu zapoznania się z wytycznymi dotyczącymi realizacji programu.

Wnioski można pobrać bezpośrednio w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przyrowie, ul. Częstochowska 7, oraz pobrać w wersji edytowalnej ze strony internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.




Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).