Sobota, 21 maja 2022r. | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Pokaż menu

“Przyrów ma serce” – Serce na nakrętki już jest w naszej Gminie

21 stycznia, 2022
“Przyrów ma serce” – Serce na nakrętki już jest w naszej Gminie

W rynku w Przyrowie pojawił się pierwszy w naszej Gminie kosz w kształcie serca, z mottem przewodnim "GMINA PRZYRÓW - GMINA Z SERCEM".

 Do kosza można wrzucać plastikowe nakrętki. Wielki kosz w kształcie serca na nakrętki to nie tylko dbałość o segregację odpadów, ale przede wszystkim pomoc dla potrzebujących. Dochód ze sprzedaży nakrętek będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację osób potrzebujących z terenu naszej Gminy.

Taka zbiórka, poza oczywistym celem charytatywnym, w doskonały sposób uświadamia ludziom, czym tak naprawdę jest recykling i jaki można dzięki niemu osiągnąć pożytek. Każdego dnia wyrzuca się ogromne ilości plastikowych nakrętek, które stanowią dobry surowiec do przetworzenia.

Worki czy kartony z nakrętkami już nie muszą zalegać w Państwa domach, przynieście je do pojemnika. Wspólnie zadbajmy o to by nasze "Przyrowskie Serce" biło mocno.

Liczy się każda nakrętka. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki, np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców o włączenie się do zbiórki nakrętek.

Kosz na nakrętki został sfinansowany ze środków własnych budżetu Gminy Przyrów.

Zapełnijmy Serce Pomocy w Przyrowie jak najszybciej. Razem możemy więcej!
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).