Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Rusza nowa linia komunikacyjna Częstochowa – Drochlin przez Olsztyn, Janów i Przyrów

07 lutego, 2024
Rusza nowa linia komunikacyjna Częstochowa – Drochlin przez Olsztyn, Janów i Przyrów

Od 12 lutego 2024 r. zaczyna funkcjonować nowo utworzona linia komunikacyjna nr 119 na trasie: Częstochowa – Olsztyn – Janów – Przyrów – Drochlin. Linia ta obsługiwana będzie przez przewoźnika Jura-Bus z Żarek.

Sprzedaż biletów miesięcznych odbywa się okresowo na przełomie miesiąca w kasie firmy na dworcu autobusowym w Częstochowie przy ul. Wolności 45/49 lub u kierowcy.

Rozkład jazdy poniżej.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).