Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych z Gminy Przyrów

08 listopada, 2022
Sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych z Gminy Przyrów

Wójt Gminy Przyrów Pan Robert Nowak informuje, że Gmina Przyrów, włącza się do akcji dystrybucji węgla. Mieszkańcy gminy będą mogli składać wnioski o zakup węgla za cenę do 2000 zł brutto.

Zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236) do zakupu preferencyjnego paliwa stałego (węgla kamiennego) dla gospodarstw domowych są uprawnione osoby fizyczne, które spełniają warunki upoważniające do otrzymania dodatku węglowego. Węgiel kamienny (orzech/kostka, groszek) można będzie nabyć w dwóch partiach do 1,5 tony do dnia 31 grudnia 2022 r. oraz do 1,5 tony od dnia 1 stycznia 2023 r do dnia 30 kwietnia 2023 r.

Wnioski można składać:

  • osobiście w siedzibie Urzędu Gminy w Przyrowie przy ul. Częstochowskiej 7, 42-248 Przyrów lub
  • drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP po podpisaniu kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na adres skrzynki: /9w99dche0v/SkrytkaESP

Poniżej zamieszczamy wzór wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego. Wnioski można składać od dnia 9.11.2022 r. (środa) w Urzędzie Gminy w Przyrowie w godzinach otwarcia Urzędu lub elektronicznie za pomocą platformy ePUAP. W razie pytań prosimy o kontakt z osobą wyznaczoną przez Wójta Gminy do kontaktu z mieszkańcami, Panią Justyną Zachariasz pod numerem telefonu 34 3554 120 lub 791 439 351 w godzinach pracy Urzędu.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).