Niedziela, 20 kwietnia 2025r. | Imieniny: Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Pokaż menu

Strategia Partnerstwa Północnej Jury wybrana do realizacji

02 czerwca, 2016
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

10 maja b.r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego 14 Lokalnych Grup Działania z województwa śląskiego, w tym również przedstawiciele Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury” z siedzibą w Złotym Potoku, podpisali umowy ramowe określające warunki i sposoby realizacji strategii rozwoju. Ze strony Województwa Śląskiego umowy podpisywał Stanisław Dąbrowa, wicemarszałek Województwa Śląskiego zaś Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury” reprezentowała Prezes- Halina Palarz i Wiceprezes- Robert Deska.

Podpisanie umów ramowych jest efektem ubiegłorocznej, wytężonej pracy, związanej z tworzeniem przez Partnerstwo Północnej Jury dokumentu strategicznego dla swojego obszaru działania i udziałem w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Śląskiego na wybór Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność. Strategia złożona w konkursie przez Partnerstwo Północnej Jury została pozytywnie oceniona przez Komisje do spraw wyboru LSR. W kwietniu br. Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę ocenionych strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR), współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-2020) oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" (PO RYBY 2014-2020)”. Strategia Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury” znalazła się na 1 miejscu listy rankingowej. Na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Partnerstwo Północnej Jury pozyskało 2 137 500 Euro. Dzięki tym środkom mieszkańcy dziewięciu partnerskich gmin Stowarzyszenia (tj. Janowa, Koziegłów, Lelowa, Mstowa, Niegowy, Olsztyna, Poraja, Przyrowa, Żarek) będą mieli możliwość pozyskania środków finansowych między innymi na podejmowanie lub rozwój działalności gospodarczej, rozwój niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej, kulturalnej a przede wszystkim dalsze wzmacnianie kapitału społecznego i gospodarczego. Realizacja założeń Strategii
otwiera możliwości dla mieszkańców i potencjalnych beneficjentów z obszaru działania, sięgania po środki także z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Głównymi celami LSR jest: „Wielokierunkowy i innowacyjny rozwój obszaru” a także „LGD platformą dialogu społecznego i partnerskiego zarządzania zasobami obszaru”. Wszystkie dokumenty, w tym LSR, będą udostępnione na oficjalnej stronie internetowej Stowarzyszenia PPJ www.jura-ppj.pl .
Partnerstwo planuje ogłoszenie pierwszych konkursów w drugiej połowie 2016r.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o działalności Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury” nie zwlekaj. Pracownicy czekają na Twoje pytania pod nr. tel. 34 327 89 43, e-mail: biuro@jura-ppj.pl, bądź osobiście w siedzibie w Złotym Potoku, ul. Kościuszki 7 (Zespół Szkół im. Władysława Szafera).

Pliki do pobrania:




Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).