Czwartek, 13 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucjana, Antoniego
Pokaż menu

Szkolenia wojskowe dla każdego w projekcie “Trenuj z wojskiem 5”

16 maja, 2024
Szkolenia wojskowe dla każdego w projekcie “Trenuj z wojskiem 5”

Otwieramy nabór i zachęcamy do udziału w 5. edycji popularnego projektu "Trenuj z wojskiem". Od 11 maja do 13 lipca – co sobotę – w 2 wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski – zorganizujemy bezpłatne szkolenia wojskowe, które dadzą wskazówki jak czuć się bezpiecznym i jak być bezpiecznym. Tę edycję wzbogacamy wiedzą i umiejętnościami ze styku wojskowości, właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej.

"Trenuj z wojskiem 5" to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia poprowadzą żołnierze Wojska Polskiego w swoich jednostkach wojskowych. Przez 10 tygodni będziemy w różnych miejscach w kraju, a szkolenia będą prowadzić żołnierze różnych rodzajów naszych sił zbrojnych. Już teraz można się zapisać na ten dzień do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowej, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wojskowi instruktorzy zapoznają w trakcie zajęć wszystkich chętnych z podstawami: obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8 godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Zapraszamy chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Zapewniamy: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim.

Zapraszamy do kontaktu i zgłoszeń. Gwarantujemy, że będzie warto i nie będzie nudno.

Lista kontaktowa do koordynatorów oraz regulamin znajdują się w załączniku.

"Trenuj z wojskiem" to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd.

W poprzednich 4 edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w naszych szkoleniach wzięło udział ponad 23 tys. Polaków. Warto pokreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.

Harmonogram szkolenia:

11 maja

Warszawa – Wojskowa Akademia Techniczna;
Wrocław – Akademia Wojsk Lądowych.

18 maja

Gdynia – 7. Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej;
Poznań – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

25 maja

Zgierz p. Łodzią – 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej;
Kraków – 6. Brygada Powietrznodesantowa.

1 czerwca

Rzeszów – 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej;
Szczecin – 12. Brygada Zmechanizowana.

8 czerwca

Warszawa – 18. Stołeczna Brygada Obrony Terytorialnej;
Toruń – Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

15 czerwca

Opole – 10. Brygada Logistyczna;
Bydgoszcz – 1. Brygada Logistyczna;
Świnoujście – 8. Flotylla Obrony Wybrzeża.

22 czerwca

Suwałki – 14. Pułk przeciwpancerny;
Katowice – 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej.

29 czerwca

Poznań – 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

6 lipca

Gdynia – Akademia Marynarki Wojennej;
Tomaszów Maz. – 25. Brygada Kawalerii Powietrznej.

13 lipca

Warszawa-Wesoła – 1. Warszawska Brygada Pancerna;
Gliwice – 6. Brygada Powietrznodesantowa (6 batalion).

REKRUTACJA

13ŚBOT - KATOWICE

kpr. Janusz SZEJA tel. CA MON 261 111 858 tel. kom. 792 389 310 mail: janusz.szeja@wot.ron.mil.pl

6BPD - GLIWICE

kpr. Patryk WILK, CA MON 261 111 717, tel. kom. 505 359 970, mail: 6bpd.gliwice@ron.mil.pl

Załączniki:
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).