Sobota, 19 czerwca 2021r. | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Pokaż menu

Trwa XVII konkurs na publikacje „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”

04 czerwca, 2021
Trwa XVII konkurs na publikacje „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie serdecznie zaprasza wszystkie współpracujące z KRUS redakcje, osoby publikujące w mediach o raz dziennikarzy – również tych niezawodowych, do wzięcia udziału w XVII Konkursie pt.: ”W rolnictwie można pracować bezpieczniej”.

Celem Konkursu jest oddziaływanie na poprawę bezpieczeństwa pracy rolników i ich rodzin poprzez upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach i zasad bezpiecznej pracy, zawartych m.in. w ustanowionych przez Prezesa Kasy „Zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym” oraz „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.

Temat Konkursu ma zwrócić szczególną uwagę na zapobieganie wypadkom i chorobom zawodowym związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym, od 30 lat upowszechnianym przez KRUS.

Warunkiem udziału w Konkursie jest opublikowanie od dnia 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. i przesłanie na adres organizatora (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego , Biuro Prewencji, Warszawa),  publikacji najpóźniej w terminie do dnia 14 stycznia 2022 r.

Publikacje będą oceniane  w trzech kategoriach (artykuły prasowe i internetowe, audycje radiowe, audycje telewizyjne).

Na laureatów czekają nagrody finansowe. Za najlepszy cykl publikacji (3 publikacje) w kategorii artykuły prasowe i internetowe I nagroda wynosi 2400 zł, w kategorii audycje radiowe - 3000 zł, w kategorii audycje telewizyjne 3500 zł. W przypadku pojedynczych publikacji, odpowiednio - 900, 1100 i 1300 zł.

Szczegóły Konkursu na stronie internetowej www.krus.gov.pl.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).