Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej – nabór wniosków do 30 czerwca 2021 roku

18 czerwca, 2021
Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej – nabór wniosków do 30 czerwca 2021 roku

Plakat posiada niebieskie tło. Z lewej strony znajdują się zdjęcia przedstawiające kolejno: zurzyte folie rolnicze przygotowane do odbioru, wykorzystanie folii rolniczej na pryzmie, baloty owinięte folią rolniczą, baloty słomy. Z prawej strony widnieje tekst: "Wójt Gminy Przyrów informuje o zamiarze złożenia wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie zadania w ramach programu priorytetowego: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. W związku z powyższym rolnicy z terenu Gminy Przyrów zainteresowani odbiorem folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej takich jak: folia rolnicza, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach, opakowania typu Big Bag mogą składać wnioski dotyczące odbioru w/w odpadów w terminie do 30.06.2021r.Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o pomocy de minimis.Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania w wysokości 100% kosztów usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. W przypadku nieotrzymania przez Gminę Przyrów dotacji z NFOŚiGW w Warszawie program nie będzie realizowany. W ramach realizacji programu nie są kwalifikowane koszty zbierania odpadów od rolników. W przypadku otrzymania dofinansowania Gmina Przyrów ustali zasady usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Zebrane deklaracje będą podstawą do złożenia wniosku o dofinansowanie w/w zadania. Udzielona pomoc będzie stanowiła pomoc de minimis w rolnictwie. Szczegółowe informacje pod numerem tel.  34 3554120 w. 40. Wzory w/w wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Przyrów oraz  z załącznika."Pliki do pobrania:
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).