Niedziela, 27 kwietnia 2025r. | Imieniny: Zyty, Teofila, Felicji
Pokaż menu

VII edycja konkursu Śląskie Lokalnie

21 maja, 2024
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Trwa kolejna, VII edycja konkursu Śląskie Lokalnie! Jest to inicjatywa skierowana do organizacji pozarządowych z województwa śląskiego oraz lokalnych działaczy, aktywistów, społeczników, którzy nie są zrzeszeni w żadnej sformalizowanej organizacji. W tym roku mogą otrzymać oni nawet 7500 zł bezzwrotnej dotacji na realizację działań dla społeczności lokalnej. Nabór rozpoczął się 6 maja i potrwa 30 dni (do 4 czerwca włącznie).

Wnioski mogą składać:

  • Młoda organizacja pozarządowa, mająca siedzibę w województwie śląskim. Roczny przychód organizacji nie może przekraczać 50 tysięcy złotych (za poprzedni zakończony rok obrotowy). Młoda organizacja to taka, która została zarejestrowana nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku.
  • Lokalna organizacja pozarządowa, mająca siedzibę w województwie śląskim. Roczny przychód organizacji nie może przekraczać 50 tysięcy złotych (za poprzedni zakończony rok obrotowy).
  • Grupa nieformalna, składająca się z przynajmniej trzech pełnoletnich osób, które chcą działać na rzecz lokalnych społeczności. Osoby takie nie mogą zasiadać w organach statutowych organizacji pozarządowych.
  • Patron – organizacja pozarządowa – składa i realizuje projekt w imieniu grupy nieformalnej, która nie ma takiej możliwości realizacji projektu samodzielnie.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz generator wniosków dostępne na stronie internetowej FIO Śląskie.




Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).