Niedziela, 3 grudnia 2023r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

VII Powiatowy Konkurs Plastyczny na: Pisankę,Palmę,Pisankę, Kartkę oraz Stroik Wielkanocny

22 kwietnia, 2016
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

  W dniu 22 marca  2016 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej  w Przyrowie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej  VII Powiatowego Konkursu Plastycznego na : Palmę,Pisankę,Kartkę oraz Stroik Wielkanocny.

Konkurs rozstrzygnięto w czterech kategoriach wiekowych jak również w czterech kategoriach prac plastycznych. Jury konkursu spośród blisko 250  nadesłanych prac z gmin Powiatu Częstochowskiego przyznało aż 50 nagród i wyróżnień .W kategorii „dorośli” dla wykonawców prac przyznano nagrody pieniężne.

VII Powiatowy Konkurs Plastyczny na: Pisankę,Palmę,Kartkę oraz Stroik Wielkanocny był współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Częstochowie natomiast patronat nad imprezą przyjął Wójt  Gminy Przyrów.

Ponadto  podczas konkursu miała miejsce degustacja potraw Wielkanocnych przygotowanych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Przyrowie.

Impreza na stałe wpisała się  w kalendarz imprez powiatu Częstochowskiego o czym świadczyła duża frekwencja zainteresowanych jak również ilość nadesłanych prac plastycznych oraz zaangażowanie dużej liczby zespołów i placówek oświatowych z wielu gmin naszego regionu.

Galeria:
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).